GHIL 32C-610-CUT-GRIP bars with internal coolant holes, used for grooving and turning.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHIL 32C-610
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHIR/L-C (W 4-6.4) |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800577 |
| ProductName | GHIL 32C-610 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | CUT-GRIP bars with internal coolant holes, used for grooving and turning. |
| FamilyShortDesc | Grooving and Turning Bars with Internal Coolant Holes |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800577 |
| Remarks | When using TIPI inserts, toolholder seat needs to be modified according to insert profile to ensure clearance. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Groove & Turn | Int. Grooving | Int. Profiling | Threading (Int.) | |
| APP1Name | Int. Groove & Turn |
| APP2Name | Int. Grooving |
| APP3Name | Int. Profiling |
| APP4Name | Threading (Int.) |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.1430 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800577 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 32 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 10 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 6.4 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 4.8 mm |
| Functional Width (WF) | 26.2 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 43 mm |
| Overall Length (OAL) | 200 mm |