GHIR 38.1-820-Grooving and turning boring bars
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHIR 38.1-820
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHIR/L (W=.260-.315) |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800627 |
| ProductName | GHIR 38.1-820 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Grooving and turning boring bars |
| FamilyShortDesc | Grooving and Turning Boring Bars |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800627 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Groove & Turn | Int. Grooving | Int. Profiling | |
| APP1Name | Int. Groove & Turn |
| APP2Name | Int. Grooving |
| APP3Name | Int. Profiling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 5.7827 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800627 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 1-1/2" |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 0.79" |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 0.315" |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 0.315" |
| Functional Width (WF) | 1.58" |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 2-1/2" |
| Overall Length (OAL) | 12" |