GHIUL 20U-CUT-GRIP internal undercutting and turning bars.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHIUL 20U
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHIUR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800376 |
| ProductName | GHIUL 20U |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | CUT-GRIP internal undercutting and turning bars. |
| FamilyShortDesc | Undercutting and Turning Boring Bars |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800376 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Profiling | Int. Undercut & Turning | |
| APP1Name | Int. Profiling |
| APP2Name | Int. Undercut & Turning |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.3580 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800376 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 20 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 2.5 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 4.8 mm |
| Functional Width (WF) | 12.5 mm |
| Head Length (LH) | 40 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 20 mm |
| Overall Length (OAL) | 160 mm |