GHIUR 40C-22.5A-8V-22.5° Approach angle bars, for facing and internal machiningof aluminum wheels.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHIUR 40C-22.5A-8V
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHIUR/L-C-22.5A-8V |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2861059 |
| ProductName | GHIUR 40C-22.5A-8V |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | 22.5° Approach angle bars, for facing and internal machiningof aluminum wheels. |
| FamilyShortDesc | 22.5° Approach Angle Bars for Facing and Internal Machining |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2861059 |
| Remarks | Upper jaw with hard coating to sustain chip deflection |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Machining Aluminum Wheels | |
| APP1Name | Int. Machining Aluminum Wheels |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 2.0580 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2861059 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 40 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 28.5 mm |
| Functional Width (WF) | 21 mm |
| Head Length (LH) | 60 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 300 mm |
| Overall Length (OAL) | 250 mm |