GHIUR 40UC-8-45° undercutting bars for internal turning aluminum wheels.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHIUR 40UC-8
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHIUR/L-UC |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2801246 |
| ProductName | GHIUR 40UC-8 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | 45° undercutting bars for internal turning aluminum wheels. |
| FamilyShortDesc | 45° Undercutting Bars for Internal Turning Aluminum Wheels |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2801246 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Machining Aluminum Wheels | Int. Undercut & Turning | |
| APP1Name | Int. Machining Aluminum Wheels |
| APP2Name | Int. Undercut & Turning |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 2.8450 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2801246 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 40 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 0 mm |
| Functional Width (WF) | 28.8 mm |
| Head Length (LH) | 79 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 68 mm |
| Overall Length (OAL) | 350 mm |