GHIUR 50.8C-27.5A-8-Internal grooving and turning bars for machining aluminum wheels.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHIUR 50.8C-27.5A-8
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHIUR/L-C-A (15° & 27.5°) Bars |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2861067 |
| ProductName | GHIUR 50.8C-27.5A-8 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Internal grooving and turning bars for machining aluminum wheels. |
| FamilyShortDesc | Internal Grooving and Turning Bars for Machining Aluminum Wheels |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2861067 |
| Remarks | Upper jaw with hard coating to sustain chip deflection |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Machining Aluminum Wheels | |
| APP1Name | Int. Machining Aluminum Wheels |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 10.1567 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2861067 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 2" |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 0.07" |
| Functional Width (WF) | 1.19" |
| Head Length (LH) | 3.15" |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 4.72" |
| Overall Length (OAL) | 14" |