GHMUL 31.7-CUT-GRIP external holders for 45° undercutting.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHMUL 31.7
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHMUR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2861205 |
| ProductName | GHMUL 31.7 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | CUT-GRIP external holders for 45° undercutting. |
| FamilyShortDesc | External Holders for 45° Undercutting |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2861205 |
| Remarks | For D>3.94, GIP/GIF inserts can be used (clearance types UN, D or G are not required). To control the clamping torque, use interchangeable key blades and adjustable torque handles (optional), for information, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Undercut | |
| APP1Name | Ext. Undercut |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Turn-Groove Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 2.9432 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2861205 |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 0.252" |
| Functional Width (WF) | 1.38" |
| Head Length (LH) | 1" |
| Overall Length (OAL) | 7" |
| Shank Height (H) | 1-1/4" |
| Shank Width (B) | 1-1/4" |