GHPCOR 16-25-4-6-Perpendicular square-shank tools for use of PICCOCUT inserts on cross slide units of Swiss type machines.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHPCOR 16-25-4-6
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHPCOR |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2861111 |
| ProductName | GHPCOR 16-25-4-6 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Perpendicular square-shank tools for use of PICCOCUT inserts on cross slide units of Swiss type machines. |
| FamilyShortDesc | Perpendicular Square-Shank Tools for Use on Cross Slide Units of Swiss-Type and Automatic Machines |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2861111 |
| Remarks | PICCOCUT insert should not exceed OAW Left-hand holders are available upon request Coolant tube adapter: KQ2L06-M5 (for 6 mm coolant tube) |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Square Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.3560 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2861111 |
| Axial Groove Outside Diameter Maximum (DAXX) | 36 mm |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 4 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 25 mm |
| Overall Length (OAL) | 112 mm |
| Shank Height (H) | 16 mm |
| Shank Width (B) | 16 mm |