GHSL 9.5-2-External grooving and turning holders for Swiss-type and automatic machines
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHSL 9.5-2
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHSR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800550 |
| ProductName | GHSL 9.5-2 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | External grooving and turning holders for Swiss-type and automatic machines |
| FamilyShortDesc | External Grooving and Turning Holders for Swiss-Type and Automatic Machines |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800550 |
| Remarks | When using GIVR/L inserts, tool holder's seat needs to be modified To control the clamping torque, use interchangeable key blades and adjustable torque handles (optional), for information, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Back Turning | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Ext. Profiling | Parting | Threading (Ext.) Groove Turn T | |
| APP1Name | Ext. Back Turning |
| APP2Name | Ext. Grooving |
| APP3Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP4Name | Ext. Profiling |
| APP5Name | Parting |
| APP6Name | Threading (Ext.) Groove Turn T |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Turn-Groove Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2447 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800550 |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 0.124" |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 0.087" |
| Functional Width (WF) | 0.4" |
| Head Length (LH) | 0.68" |
| Overall Length (OAL) | 4.72" |
| Shank Height (H) | 3/8" |
| Shank Width (B) | 3/8" |