GHVR 25-8-CUT-GRIP internal and external profiling holders for machining aluminum wheels. An alternative to conventional ISO tools: PVLCR/L and PVJCR/L with VCGT inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHVR 25-8
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHVR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800788 |
| ProductName | GHVR 25-8 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | CUT-GRIP internal and external profiling holders for machining aluminum wheels. An alternative to conventional ISO tools: PVLCR/L and PVJCR/L with VCGT inserts. |
| FamilyShortDesc | Internal and External Profiling Holders for Machining Aluminum Wheels |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800788 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Turning Aluminum Wheels | Int. Machining Aluminum Wheels | |
| APP1Name | Ext. Turning Aluminum Wheels |
| APP2Name | Int. Machining Aluminum Wheels |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Turn-Groove Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.7000 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800788 |
| Functional Width (WF) | 29 mm |
| Head Length (LH) | 41 mm |
| Overall Length (OAL) | 150 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |