GHVR 25.4-8-Toolholders for internal and external profiling of aluminum wheels.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GHVR 25.4-8
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GHVR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800804 |
| ProductName | GHVR 25.4-8 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Toolholders for internal and external profiling of aluminum wheels. |
| FamilyShortDesc | Internal and External Profiling Holders for Machining Aluminum Wheels |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800804 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Turning Aluminum Wheels | Int. Machining Aluminum Wheels | |
| APP1Name | Ext. Turning Aluminum Wheels |
| APP2Name | Int. Machining Aluminum Wheels |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Wide Profiling Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.6116 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800804 |
| Functional Width (WF) | 1.16" |
| Head Length (LH) | 1.62" |
| Overall Length (OAL) | 5.92" |
| Shank Height (H) | 1" |
| Shank Width (B) | 1" |