GIQL 11-2.39-0.15 IC528-Precision ground single-ended inserts for internal grooving and turning, DMIN 11 mm.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GIQL 11-2.39-0.15 IC528
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GIQR/L 11 |
| ToolType | Insert |
| Unit | M |
| PackSize | 10 |
| product_code | ISC3355052 |
| ProductName | GIQL 11-2.39-0.15 IC528 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242105 |
| FamilyDesc | Precision ground single-ended inserts for internal grooving and turning, DMIN 11 mm. |
| FamilyShortDesc | Precision Ground Single-Ended Inserts for Internal Grooving and Turning, DMIN 11 mm |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3355052 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Boring and Profiling | Int. Groove & Turn | Int. Grooving | |
| APP1Name | Int. Boring and Profiling |
| APP2Name | Int. Groove & Turn |
| APP3Name | Int. Grooving |
| ItemRemark | |
| Coating | TiCN+TiN |
| Cutting Edge Material | Carbide |
| Tool Type | Groove-Turn Precision Inserts |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Applicable Material | | Steel | Stainless Steel | Super-Alloys / Titanium | |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0032 |
| Style | |
| MSDS | 07999 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3355052 |
| Grade | IC528 |
| Corner Radius (RE) | 0.15 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 2.3 mm |
| Cutting Width (CW) | 2.39 mm |
| Insert Length (INSL) | 10.68 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 11 mm |