GIVR 304-F1M-12P IC808-Double-edged groove-turn inserts for back turning, undercutting and profiling.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GIVR 304-F1M-12P IC808
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GIVR/L |
| ToolType | Insert |
| Unit | M |
| PackSize | 10 |
| product_code | ISC3441845 |
| ProductName | GIVR 304-F1M-12P IC808 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242105 |
| FamilyDesc | Double-edged groove-turn inserts for back turning, undercutting and profiling. |
| FamilyShortDesc | Double-Edged Groove-Turn Inserts for Back Turning, Undercutting and Profiling |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3441845 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Back Turning | Ext. Profiling | Ext. Undercut | |
| APP1Name | Ext. Back Turning |
| APP2Name | Ext. Profiling |
| APP3Name | Ext. Undercut |
| ItemRemark | |
| Coating | TiAlN+AlTiN+TiN |
| Cutting Edge Material | Carbide |
| Tool Type | Groove-Turn Precision Inserts |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Applicable Material | | Steel | Stainless Steel | Cast Iron | Hard Materials | Super-Alloys / Titanium | |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0041 |
| Style | |
| MSDS | 07999 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3441845 |
| Grade | IC808 |
| Chip Breaker Type | F1M |
| Corner Radius (RE) | 0.4 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 12.8 mm |
| Cutting Width (CW) | 2.93 mm |