GM 35-W25-Endmills for groove milling, carrying GIPI/GIFI/TIPI inserts (CUT-GRIP)
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GM 35-W25
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GM |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800905 |
| ProductName | GM 35-W25 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Endmills for groove milling, carrying GIPI/GIFI/TIPI inserts (CUT-GRIP) |
| FamilyShortDesc | Endmills for Groove Milling, with GIPI/GIFI/TIPI Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800905 |
| Remarks | For adaptation, click on More Info For CWX<4.0, maximum grooving depth: 2.5 mm |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Internal Groove Milling | Side Slotting | |
| APP1Name | Internal Groove Milling |
| APP2Name | Side Slotting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Slitting cutters |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.4040 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800905 |
| Connection Code Machine Side (CCMS) | Weldon |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 25 mm |
| Cutting Diameter (DC) | 34.6 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 5 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 6.4 mm |
| Functional Width (WF) | 17.3 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 35 mm |
| Overall Length (OAL) | 100 mm |