GQHINR 19C-24-Internal grooving and turning bars on which inserts with 4 cutting edges are mounted.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
GQHINR 19C-24
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | GQHINR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3461067 |
| ProductName | GQHINR 19C-24 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Internal grooving and turning bars on which inserts with 4 cutting edges are mounted. |
| FamilyShortDesc | Internal Grooving and Turning Bars on which Inserts with 4 Cutting Edges are mounted |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3461067 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Groove & Turn | Int. Grooving | |
| APP1Name | Int. Groove & Turn |
| APP2Name | Int. Grooving |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.7452 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3461067 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 3/4" |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 0.098" |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 0.118" |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 0.039" |
| Functional Width (WF) | 0.512" |
| Head Length (LH) | 2.362" |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 0.945" |
| Overall Length (OAL) | 6.299" |