HELIIL 20C-305-Grooving and turning bars with coolant holes for HELI-GRIP utility inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HELIIL 20C-305
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HELIIR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2500529 |
| ProductName | HELIIL 20C-305 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Grooving and turning bars with coolant holes for HELI-GRIP utility inserts |
| FamilyShortDesc | Grooving and Turning Bars with Coolant Holes for HELI-GRIP Utility Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2500529 |
| Remarks | DO-GRIP DGN inserts may be used only for grooving: DGN 4.. (Dmin=51 mm), DGN 5.. (Dmin=57 mm) and DGN 6.. (Dmin=62 mm). |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Groove & Turn | Int. Grooving | Int. Profiling | |
| APP1Name | Int. Groove & Turn |
| APP2Name | Int. Grooving |
| APP3Name | Int. Profiling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.3530 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2500529 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 20 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 5 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3.18 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 3 mm |
| Functional Width (WF) | 15.2 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 26 mm |
| Overall Length (OAL) | 160 mm |