HELIIL 31.7C-410-Grooving and turning bars with coolant holes for HELI-GRIP utility inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HELIIL 31.7C-410
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HELIIR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2500483 |
| ProductName | HELIIL 31.7C-410 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Grooving and turning bars with coolant holes for HELI-GRIP utility inserts |
| FamilyShortDesc | Grooving and Turning Bars with Coolant Holes for HELI-GRIP Utility Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2500483 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Groove & Turn | Int. Grooving | Int. Profiling | |
| APP1Name | Int. Groove & Turn |
| APP2Name | Int. Grooving |
| APP3Name | Int. Profiling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 2.4714 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2500483 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 1-1/4" |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 0.393" |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 0.187" |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 0.157" |
| Functional Width (WF) | 1.03" |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 1.69" |
| Overall Length (OAL) | 8" |