HELIL 3232-4T25-HELI-GRIP external holders for turning, grooving & parting
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HELIL 3232-4T25
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HELIR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2500619 |
| ProductName | HELIL 3232-4T25 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | HELI-GRIP external holders for turning, grooving & parting |
| FamilyShortDesc | External Holders for Turning, Grooving and Parting |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2500619 |
| Remarks | For tool type as shown in Fig.2, CDX for grooving is limited by the part diameter Dmax, for grooving depth capacity, click on More Info To control the clamping torque, use interchangeable key blades and adjustable torque handles (optional), for information, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Ext. Profiling | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Ext. Profiling |
| APP4Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Face Turning & grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.1030 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2500619 |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 4.76 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 4 mm |
| Functional Width (WF) | 30.4 mm |
| Head Length (LH) | 43 mm |
| Overall Length (OAL) | 150 mm |
| Shank Height (H) | 32 mm |
| Shank Width (B) | 32 mm |