HFFA 33R-2-Reinforced face grooving blades.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HFFA 33R-2
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HFFA |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2500744 |
| ProductName | HFFA 33R-2 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Reinforced face grooving blades. |
| FamilyShortDesc | Reinforced Face Grooving Blades |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2500744 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Face Grooving | Face Grooving Along Shaft | |
| APP1Name | Face Grooving |
| APP2Name | Face Grooving Along Shaft |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Face Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2230 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2500744 |
| Axial Groove Outside Diameter Minimum (DAXN) | 33 mm |
| Axial Groove Outside Diameter Maximum (DAXX) | 38 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 14 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Cutting Width (CW) | 2 mm |
| Functional Width (WF) | 9.3 mm |
| Overall Length (OAL) | 90 mm |
| Shank Height (H) | 32 mm |