HFHL 20-38-3T12-Integral holders for facing
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HFHL 20-38-3T12
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HFHR/L-3T |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2500006 |
| ProductName | HFHL 20-38-3T12 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Integral holders for facing |
| FamilyShortDesc | Integral Holders for Facing |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2500006 |
| Remarks | For insert clamping instructions, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Face Grooving | Face Grooving & Turning | Face Grooving Along Shaft | |
| APP1Name | Face Grooving |
| APP2Name | Face Grooving & Turning |
| APP3Name | Face Grooving Along Shaft |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Face Turning & grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.4470 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2500006 |
| Axial Groove Outside Diameter Minimum (DAXN) | 38 mm |
| Axial Groove Outside Diameter Maximum (DAXX) | 48 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 12 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Cutting Width (CW) | 3 mm |
| Functional Width (WF) | 20.5 mm |
| Head Length (LH) | 38 mm |
| Overall Length (OAL) | 140 mm |
| Shank Height (H) | 20 mm |
| Shank Width (B) | 20 mm |