HFHPL 20M-Perpendicular toolholders for shallow face grooving Dmin. 20 mm.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HFHPL 20M
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HFHPR/L-M |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2500260 |
| ProductName | HFHPL 20M |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Perpendicular toolholders for shallow face grooving Dmin. 20 mm. |
| FamilyShortDesc | Perpendicular Toolholders for Shallow Face Grooving |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2500260 |
| Remarks | For insert clamping instructions, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Face Grooving | Face Grooving Along Shaft | |
| APP1Name | Face Grooving |
| APP2Name | Face Grooving Along Shaft |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Face Turning & grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.4690 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2500260 |
| Axial Groove Outside Diameter Minimum (DAXN) | 20 mm |
| Axial Groove Outside Diameter Maximum (DAXX) | 2000 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 5 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 6 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 3 mm |
| Functional Width (WF) | 25.3 mm |
| Overall Length (OAL) | 130 mm |
| Shank Height (H) | 20 mm |
| Shank Width (B) | 20 mm |