HFIL 32MC-Boring bars for internal grooving and turning, Dmin. 20 mm.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HFIL 32MC
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HFIR/L-MC |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2500340 |
| ProductName | HFIL 32MC |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Boring bars for internal grooving and turning, Dmin. 20 mm. |
| FamilyShortDesc | Boring Bars for Internal Grooving and Turning |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2500340 |
| Remarks | For insert clamping instructions, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Face Grooving | Face Grooving & Turning | Int. Face Grooving | Int. Face Recessing | |
| APP1Name | Face Grooving |
| APP2Name | Face Grooving & Turning |
| APP3Name | Int. Face Grooving |
| APP4Name | Int. Face Recessing |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.3180 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2500340 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 32 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 5 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 6 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 3 mm |
| Functional Width (WF) | 14.68 mm |
| Overall Length (OAL) | 250 mm |