HGAD 3LE-D42-JHP-Parting and grooving adapters with channels for high-pressure coolant, carrying DO-GRIP inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HGAD 3LE-D42-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | D/HGAD RE/LE-JHP |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3342963 |
| ProductName | HGAD 3LE-D42-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Parting and grooving adapters with channels for high-pressure coolant, carrying DO-GRIP inserts |
| FamilyShortDesc | Parting and Grooving Adapters with Channels for High-Pressure Coolant Carrying DO-GRIP Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3342963 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0340 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3342963 |
| Body Width (WB) | 2.45 mm |
| Body Width_2 (WB_2) | 5.3 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 3 mm |
| Functional Length (LF) | 38.4 mm |
| Functional Width (WF) | 4.08 mm |
| Overall Height (OAH) | 25.8 mm |
| Overall Length (OAL) | 52.35 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 52.35 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 42 mm |