HGAIL 12-3M-Adapters for internal face grooving and turning, Dmin 12 mm.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HGAIL 12-3M
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HGAIR/L-3 |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2550090 |
| ProductName | HGAIL 12-3M |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Adapters for internal face grooving and turning, Dmin 12 mm. |
| FamilyShortDesc | Adapters for Internal Face Grooving and Turning |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2550090 |
| Remarks | HGN & GRIP 3.. inserts can be used only with right-hand adapters, HGPL 3.. inserts with left-hand adapters. For information regarding compatibility with the HATA system, please refer to the additional information provided for each of the intermediate serrated cartridges: IH-HFAIR For inserts clamping instructions, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Face Grooving | Face Grooving & Turning | Int. Face Grooving | Int. Face Recessing | |
| APP1Name | Face Grooving |
| APP2Name | Face Grooving & Turning |
| APP3Name | Int. Face Grooving |
| APP4Name | Int. Face Recessing |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Face Turning & grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0620 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2550090 |
| Axial Groove Outside Diameter Minimum (DAXN) | 12 mm |
| Axial Groove Outside Diameter Maximum (DAXX) | 500 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 2 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Cutting Width (CW) | 3 mm |
| Functional Width (WF) | 10.2 mm |
| Overall Length (OAL) | 55 mm |