HGPAD 4L-T20-Adapters for turning, grooving and parting carrying HELI-GRIP inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HGPAD 4L-T20
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HGPAD |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2550155 |
| ProductName | HGPAD 4L-T20 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Adapters for turning, grooving and parting carrying HELI-GRIP inserts. |
| FamilyShortDesc | Adapters for Turning, Grooving and Parting Carrying HELI-GRIP Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2550155 |
| Remarks | DO-GRIP DGN, HGN inserts can be used for grooving only. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Ext. Profiling | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Ext. Profiling |
| APP4Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Turn-Groove Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0410 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2550155 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 20 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 4.76 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 4 mm |
| Functional Width (WF) | 4.4 mm |
| Overall Length (OAL) | 45.7 mm |