HLPGR 3225-12-A3.5-T25-Tools for L-type LPGIR/L inserts. Used for axial grooves inside radial grooves and for radial grooves inside axial grooves.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HLPGR 3225-12-A3.5-T25
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HLPGR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2801790 |
| ProductName | HLPGR 3225-12-A3.5-T25 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Tools for L-type LPGIR/L inserts. Used for axial grooves inside radial grooves and for radial grooves inside axial grooves. |
| FamilyShortDesc | Tools for L-Type LPGIR/L Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2801790 |
| Remarks | In case of face penetration prior to radial grooving, please check that the lower insert support is relieved from the groove's outer diameter For typical applications click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Face and Radial Grooving | Radial and Face Grooving | |
| APP1Name | Face and Radial Grooving |
| APP2Name | Radial and Face Grooving |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.9460 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2801790 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 25 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 4 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 3.5 mm |
| Functional Width (WF) | 23.3 mm |
| Head Length (LH) | 50 mm |
| Overall Length (OAL) | 160 mm |
| Shank Height (H) | 32 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |