HMSDV PEN 24-50L-Adapter holders for Davenport machines using PENTA 24... inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HMSDV PEN 24-50L
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HMSDV PEN |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2301640 |
| ProductName | HMSDV PEN 24-50L |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Adapter holders for Davenport machines using PENTA 24... inserts. |
| FamilyShortDesc | Adapter Holders for Davenport Machines using PENTA 24... Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2301640 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | Threading (Ext.) Groove Turn T | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| APP3Name | Threading (Ext.) Groove Turn T |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.3153 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2301640 |
| Body Width_2 (WB_2) | 0.372" |
| Cutting Direction (HAND) | Neutral |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 0.246" |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 0.02" |
| Overall Height (OAH) | 1.99" |
| Tool Assembly Length (LTA) | 2.121" |