HMSN 35/3722-Holders for grooving and turning adapters, used on New Britain multi-spindle bar machines.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HMSN 35/3722
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | HMSN-New Britain |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2301467 |
| ProductName | HMSN 35/3722 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Holders for grooving and turning adapters, used on New Britain multi-spindle bar machines. |
| FamilyShortDesc | Holders for Grooving and Turning Adapters for New Britain Multi-Spindle Bar Machines |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2301467 |
| Remarks | DGAD-... HGAD-..., adapters should be ordered separately |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Face Grooving |
| APP4Name | Parting |
| ItemRemark | For models #42; #52; #60; #61; #62; #602 |
| Tool Type | Square Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.1640 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2301467 |
| Number of Pocket (NOP) | 2 |
| Overall Length (OAL) | 181.7 mm |
| Shank Height (H) | 36.5 mm |
| Shank Width (B) | 22.4 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 15.84 mm |