LPGIL 16-15.5-5T9PR IC907-Inserts for grooving L type grooves. Used for axial grooves inside radial grooves and for radial grooves inside axial grooves.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
LPGIL 16-15.5-5T9PR IC907
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | LPGIR/L |
| ToolType | Insert |
| Unit | M |
| PackSize | 5 |
| product_code | ISC3307493 |
| ProductName | LPGIL 16-15.5-5T9PR IC907 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242105 |
| FamilyDesc | Inserts for grooving L type grooves. Used for axial grooves inside radial grooves and for radial grooves inside axial grooves. |
| FamilyShortDesc | Inserts for Axial Grooves Inside Radial Grooves and for Radial Grooves Inside Axial Grooves |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3307493 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Face and Radial Grooving | Radial and Face Grooving | |
| APP1Name | Face and Radial Grooving |
| APP2Name | Radial and Face Grooving |
| ItemRemark | |
| Coating | TiAlN |
| Cutting Edge Material | Carbide |
| Tool Type | Groove-Turn Precision Inserts |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Applicable Material | | Steel | Stainless Steel | Cast Iron | Hard Materials | Aluminum / Non-Ferrous Materials | Super-Alloys / Titanium | |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0386 |
| Style | |
| MSDS | 07999 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3307493 |
| Grade | IC907 |
| Axial Groove Outside Diameter Minimum (DAXN) | 200 mm |
| Corner Radius (RE) | 0.4 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 8.5 mm |
| Cutting Width (CW) | 5 mm |