M5B90, frez czołowy 5B90-125Q40-09M ID:8090362 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
M5B90, frez czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | M5B90, frez czołowy |
| Rodzina produktów | 2098 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | M5B90..Qxx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 4.92126 inch |
| Średnica skrawania | 125 mm |
| Dconms Connection Diameter | 1.5748 inch |
| Dconms Connection Diameter | 40 mm |
| Średnica skrawania | 5.3937 inch |
| Średnica skrawania | 137 mm |
| Lf Functional Length | 2.48031 inch |
| Lf Functional Length | 63 mm |
| Waga | 7.49572 lb |
| Waga | 3.4 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Arbor -ISO 6462 -B (cutter retaining screw) -metric: 40 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.023622 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.6 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 13500 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO6462 |
| Liczba krawędzi skrawających | 9 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323226109313 |