M5C90, frez czołowy 5C90-063Q22-09H ID:8318887 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
M5C90, frez czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | M5C90, frez czołowy |
| Rodzina produktów | 2103 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | M5C90..Qxx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 2.48031 inch |
| Średnica skrawania | 63 mm |
| Dconms Connection Diameter | 0.866142 inch |
| Dconms Connection Diameter | 22 mm |
| Średnica skrawania | 2.93307 inch |
| Średnica skrawania | 74.5 mm |
| Lf Functional Length | 1.5748 inch |
| Lf Functional Length | 40 mm |
| Waga | 1.42633 lb |
| Waga | 646.97 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Arbor -ISO 6462 -A (hexagon socket head cap screw) -metric: 22 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.11811 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 3 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 18000 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO6462 |
| Liczba krawędzi skrawających | 4 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 7323227057101 |