MAHL 19-MODULAR-GRIP adapter holders for all GRIP systems.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
MAHL 19
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | MAHR/L |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2801373 |
| ProductName | MAHL 19 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | MODULAR-GRIP adapter holders for all GRIP systems. |
| FamilyShortDesc | Adapter Holders for all GRIP Systems |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2801373 |
| Remarks | For Tmax, refer to the adapters data |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Face Grooving |
| APP4Name | Face Grooving & Turning |
| ItemRemark | Supplied on request only. |
| Tool Type | Blocks for blades |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.2390 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2801373 |
| Functional Width (WF) | 0.64" |
| Overall Length (OAL) | 5.6" |
| Shank Height (H) | 3/4" |
| Shank Width (B) | 3/4" |