MGUHR 06-04L20-MINCHAM solid carbide bars used for internal turning and threading at 4 mm minimum bore diameter.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
MGUHR 06-04L20
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | MGUHR |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2801023 |
| ProductName | MGUHR 06-04L20 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | MINCHAM solid carbide bars used for internal turning and threading at 4 mm minimum bore diameter. |
| FamilyShortDesc | Solid Carbide Bars for Internal Turning and Threading at 4 mm Minimum Bore Diameter |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2801023 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Boring and Profiling | Threading (Int.) | |
| APP1Name | Int. Boring and Profiling |
| APP2Name | Threading (Int.) |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0220 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 2801023 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 6 mm |
| Connection Diameter Workpiece Side (DCONWS) | 3.45 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Length (LF) | 62 mm |
| Functional Width (WF) | 2.17 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | UMGR 4.0-0.0 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 4 mm |
| Overall Length (OAL) | 62 mm |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 20 mm |