MTEC E 1212E27 20UNJ IC908-Solid carbide external threading endmills used for UNJ thread profile.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
MTEC E 1212E27 20UNJ IC908
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | MTEC E-UNJ |
| ToolType | Solid |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3418736 |
| ProductName | MTEC E 1212E27 20UNJ IC908 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23241614 |
| FamilyDesc | Solid carbide external threading endmills used for UNJ thread profile. |
| FamilyShortDesc | Solid Carbide External Threading Endmills for an UNJ Thread Profile |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3418736 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | External Thread Milling | |
| APP1Name | External Thread Milling |
| ItemRemark | |
| Coating | TiAlN |
| Cutting Edge Material | Carbide |
| Tool Type | Solid carbide thread mills |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Applicable Material | | Steel | Stainless Steel | Cast Iron | Hard Materials | Super-Alloys / Titanium | |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.1270 |
| Style | |
| MSDS | 07999 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3418736 |
| Grade | IC908 |
| Connection Code Machine Side (CCMS) | Cylindrical |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 12 mm |
| Cutting Diameter (DC) | 11.94 mm |
| Depth of Cut Maximum (APMX) | 26.7 mm |
| Flute Count (NOF) | 5 |
| Overall Length (OAL) | 84 mm |
| Shank Type | Round |