MTF D100-8-32-30-Thread milling multi-insert shell mills
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
MTF D100-8-32-30
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | MTF D (Shell Mill) |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3332907 |
| ProductName | MTF D100-8-32-30 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Thread milling multi-insert shell mills |
| FamilyShortDesc | Thread Milling Multi-Insert Shell Mills |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3332907 |
| Remarks | For Adaptation Click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | External Thread Milling | Internal Thread Milling | |
| APP1Name | External Thread Milling |
| APP2Name | Internal Thread Milling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable thread mills |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.9850 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3332907 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 32 mm |
| Cutting Diameter (DC) | 100 mm |
| Depth of Cut Maximum (APMX) | 30 mm |
| Flute Count (NOF) | 8 |
| Overall Length (OAL) | 50 mm |