MTF D3.15-4-1.00-40-Thread milling, multi-insert shell mills
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
MTF D3.15-4-1.00-40
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | MTF D (Shell Mill) |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3323563 |
| ProductName | MTF D3.15-4-1.00-40 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Thread milling, multi-insert shell mills |
| FamilyShortDesc | Thread Milling Multi-Insert Shell Mills |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3323563 |
| Remarks | For Adaptation Click on More Info. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | External Thread Milling | Internal Thread Milling | |
| APP1Name | External Thread Milling |
| APP2Name | Internal Thread Milling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable thread mills |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3323563 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 1" |
| Cutting Diameter (DC) | 3.15" |
| Depth of Cut Maximum (APMX) | 1.575" |
| Flute Count (NOF) | 4 |
| Overall Length (OAL) | 2-1/2" |