MTFLE D1.75-4-1.0-21-External multi-tooth threading shell mills.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
MTFLE D1.75-4-1.0-21
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | MTFLE |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3326929 |
| ProductName | MTFLE D1.75-4-1.0-21 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | External multi-tooth threading shell mills. |
| FamilyShortDesc | External Multi-Tooth Threading Shell Mills |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3326929 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | External Thread Milling | |
| APP1Name | External Thread Milling |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 3.8823 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3326929 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 1" |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Diameter (DC) | 1-3/4" |
| Depth of Cut Maximum (APMX) | 0.827" |
| Flute Count (NOF) | 4 |
| Overall Length (OAL) | 2-3/4" |
| Usable Length (LU) | 1.18" |