MTFLE D30-3-22-21-External multi-tooth threading shell mills.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
MTFLE D30-3-22-21
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | MTFLE |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3326684 |
| ProductName | MTFLE D30-3-22-21 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | External multi-tooth threading shell mills. |
| FamilyShortDesc | External Multi-Tooth Threading Shell Mills |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3326684 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | External Thread Milling | |
| APP1Name | External Thread Milling |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.1220 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3326684 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 22 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Diameter (DC) | 30 mm |
| Depth of Cut Maximum (APMX) | 21 mm |
| Flute Count (NOF) | 3 |
| Overall Length (OAL) | 63 mm |
| Usable Length (LU) | 27 mm |