MTSRH 23-2-N-Endmills with coolant holes for helical threading inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
MTSRH 23-2-N
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | MTSRH (endmills) |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3391198 |
| ProductName | MTSRH 23-2-N |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Endmills with coolant holes for helical threading inserts |
| FamilyShortDesc | Endmills with Coolant Holes for Helical Threading Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3391198 |
| Remarks | ISCAR can provide special contour inserts on request. For Adaptation Click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | External Thread Milling | Internal Thread Milling | |
| APP1Name | External Thread Milling |
| APP2Name | Internal Thread Milling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable thread mills |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.3090 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3391198 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 25 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Diameter (DC) | 23 mm |
| Depth of Cut Maximum (APMX) | 27 mm |
| Flute Count (NOF) | 2 |
| Overall Length (OAL) | 110 mm |
| Shank Type | Weldon |
| Thread Type (TTP_DF2) | INT |
| Usable Length (LU) | 50 mm |