NQCH12-SER-16-JHP-Screw Lock JETCUT Modular Heads which Mount ISO Laydown Threading Inserts for Swiss-Type Machines
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
NQCH12-SER-16-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | NQCH-SER/L-JHP |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3426489 |
| ProductName | NQCH12-SER-16-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Screw Lock JETCUT Modular Heads which Mount ISO Laydown Threading Inserts for Swiss-Type Machines |
| FamilyShortDesc | Screw Lock JETCUT Modular Heads which Mount ISO Laydown Threading Inserts for Swiss-Type Machines |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3426489 |
| Remarks | Use only RH Shank with RH Head and LH Shank with LH Head |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | External Threading | |
| APP1Name | External Threading |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0630 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3426489 |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Width (WF) | 12 mm |
| Head Length (LH) | 20.6 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | M TNMB 3-2-MS |
| Overall Length (OAL) | 29.4 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | 10 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | 1.5 Degrees |