NQCH12-SWLNR-04S-JHP-Screw Lock JETCUT Modular Heads Carrying Positive Double-Sided Trigon Inserts for Swiss-Type Machines
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
NQCH12-SWLNR-04S-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | NQCH-SWLNR/L-S-JHP |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3397183 |
| ProductName | NQCH12-SWLNR-04S-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Screw Lock JETCUT Modular Heads Carrying Positive Double-Sided Trigon Inserts for Swiss-Type Machines |
| FamilyShortDesc | Screw Lock JETCUT Modular Heads Carrying Positive Double-Sided Trigon Inserts for Swiss-Type Machines |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3397183 |
| Remarks | Use only RH Shank with RH Head and LH Shank with LH Head Use a left-hand insert on a right-hand tool and vice versa |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. 80° Trigon 95° Approach | |
| APP1Name | Ext. 80° Trigon 95° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0610 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3397183 |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Width (WF) | 12.15 mm |
| Head Length (LH) | 20 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | WNGP.. 0403 |
| Overall Length (OAL) | 28.8 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | 11 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | 1 Degrees |