NQCHL-12.7-JHP-JETCUT Square Shanks for NEOSWISS Modular Heads intended for Swiss-Type Machines
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
NQCHL-12.7-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | NQCH-JHP |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3411307 |
| ProductName | NQCHL-12.7-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | JETCUT Square Shanks for NEOSWISS Modular Heads intended for Swiss-Type Machines |
| FamilyShortDesc | JETCUT Square Shanks for NEOSWISS Modular Heads intended for Swiss-Type Machines |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3411307 |
| Remarks | Recommended torque for clamping screw 62-70 lbf*in Replacing the clamping screw should be performed by an ISCAR qualified technician |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| ItemRemark | NQCHR shank is for the right hand head only, and NQCHL is for the left hand head only |
| Tool Type | Cylindrical Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.4586 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3411307 |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Overall Length (OAL) | 3.937" |
| Shank Height (H) | 1/2" |
| Shank Width (B) | 1/2" |