PCHL 25-24-JHP-MC-Grooving, parting and recessing tools carrying PENTA inserts with bottom inlets for high-pressure coolant.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
PCHL 25-24-JHP-MC
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | PCHR/L-24-JHP-MC |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3328562 |
| ProductName | PCHL 25-24-JHP-MC |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Grooving, parting and recessing tools carrying PENTA inserts with bottom inlets for high-pressure coolant. |
| FamilyShortDesc | Grooving, Parting and Recessing Tools Carrying PENTA Inserts with Bottom Inlets for High-Pressure Coolant |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3328562 |
| Remarks | For more details click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | Threading (Ext.) Groove Turn T | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| APP3Name | Threading (Ext.) Groove Turn T |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.5270 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3328562 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 6.5 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3.2 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 0.5 mm |
| Functional Width (WF) | 18.5 mm |
| Head Length (LH) | 25 mm |
| Overall Length (OAL) | 110 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |