PCHL 25-D40-3-IQ-Grooving and parting tools carrying inserts with 5 cutting edges.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
PCHL 25-D40-3-IQ
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | PCHR/L-D-IQ |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2302576 |
| ProductName | PCHL 25-D40-3-IQ |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Grooving and parting tools carrying inserts with 5 cutting edges. |
| FamilyShortDesc | Grooving and Parting Tools Carrying Inserts with 5 Cutting Edges |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2302576 |
| Remarks | For parting and grooving range, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Parting & Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.7610 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2302576 |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3.2 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 3 mm |
| Head Length (LH) | 33.3 mm |
| Overall Height (OAH) | 43.5 mm |
| Overall Length (OAL) | 135 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 44.22 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 40 mm |