PCHLS 25.4-17-JHP-Tools Carrying Inserts with 5 Cutting Edges for Shallow Profiling Next to High Shoulders
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
PCHLS 25.4-17-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | PCHRS/LS-17-JHP |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3381974 |
| ProductName | PCHLS 25.4-17-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Tools Carrying Inserts with 5 Cutting Edges for Shallow Profiling Next to High Shoulders |
| FamilyShortDesc | Tools Carrying Inserts with 5 Cutting Edges for Shallow Profiling Next to High Shoulders |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3381974 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Back Turning | Ext. Grooving | Parting | Threading (Ext.) Groove Turn T | |
| APP1Name | Ext. Back Turning |
| APP2Name | Ext. Grooving |
| APP3Name | Parting |
| APP4Name | Threading (Ext.) Groove Turn T |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.4043 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3381974 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 0.157" |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 1/8" |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 0.01" |
| Functional Width (WF) | 1" |
| Head Length (LH) | 0.67" |
| Overall Length (OAL) | 4.72" |
| Shank Height (H) | 1" |
| Shank Width (B) | 1" |