PCHPRS 25-34-Perpendicular shank tools that mount pentagonal inserts for machining next to long central shaft. The inserts are positioned nearly perpendicular to the shanks, slightly tilted to enable machining next to the long central shafts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
PCHPRS 25-34
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | PCHPRS/LS |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2302470 |
| ProductName | PCHPRS 25-34 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Perpendicular shank tools that mount pentagonal inserts for machining next to long central shaft. The inserts are positioned nearly perpendicular to the shanks, slightly tilted to enable machining next to the long central shafts. |
| FamilyShortDesc | Perpendicular Shank Tools that Mount Pentagonal Inserts for Machining Next to Long Central Shafts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2302470 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Face Grooving | Face Grooving Along Shaft | |
| APP1Name | Face Grooving |
| APP2Name | Face Grooving Along Shaft |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Face Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.7100 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2302470 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 5 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 4 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 2.39 mm |
| Overall Length (OAL) | 135 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |