PCHR 25-27-20-JHP-MC-Tools carrying pentagonal wide inserts for specially tailored profiles.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
PCHR 25-27-20-JHP-MC
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | PCHR/L-27-JHP-MC |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3318220 |
| ProductName | PCHR 25-27-20-JHP-MC |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Tools carrying pentagonal wide inserts for specially tailored profiles. |
| FamilyShortDesc | Tools Carrying Pentagonal Wide Inserts for Specially Tailored Profiles |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3318220 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.7160 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3318220 |
| Coolant Entry Thread Size (CNT) | G1/8 |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Head Bottom Offset Height (HBH) | 8 mm |
| Head Length (LH) | 32 mm |
| Overall Length (OAL) | 118 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 42.8 mm |