PHGR 25.4-2.4-Holders for external deep grooving and turning, up to .67".
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
PHGR 25.4-2.4
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | PHGR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800749 |
| ProductName | PHGR 25.4-2.4 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Holders for external deep grooving and turning, up to .67". |
| FamilyShortDesc | Holders for External Grooving and Turning |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800749 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Turn-Groove Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.6182 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800749 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 0.67" |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 1/8" |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 0.094" |
| Functional Width (WF) | 0.96" |
| Head Length (LH) | 1.3" |
| Overall Length (OAL) | 6" |
| Shank Height (H) | 1" |
| Shank Width (B) | 1" |