PHSR 12-2.4-External machining holders for Swiss-type and automatic machines for GDMW/GDMY inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
PHSR 12-2.4
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | PHSR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800728 |
| ProductName | PHSR 12-2.4 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | External machining holders for Swiss-type and automatic machines for GDMW/GDMY inserts |
| FamilyShortDesc | External Machining Holders for Swiss-Type and Automatic Machines |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800728 |
| Remarks | CDX=Max depth capacity, Click More info to see the chart |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Turn-Groove Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.1860 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800728 |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3.18 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 2.4 mm |
| Functional Width (WF) | 11.1 mm |
| Head Length (LH) | 20 mm |
| Overall Length (OAL) | 150 mm |
| Shank Height (H) | 12 mm |
| Shank Width (B) | 12 mm |