PICCO 25.4-6-7-Holders for PICCO-CUT inserts and small diameter boring bars.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
PICCO 25.4-6-7
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | PICCO/MG PCO (Holder) |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2893903 |
| ProductName | PICCO 25.4-6-7 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Holders for PICCO-CUT inserts and small diameter boring bars. |
| FamilyShortDesc | Holders for PICCO-CUT Inserts and Small Diameter Boring Bars |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2893903 |
| Remarks | Holders are suitable for left- and right-hand inserts, and boring bars |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Straight ST |
| ItemRemark | Tools for Swiss-type CNC |
| Tool Type | Round Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.7474 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2893903 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 1" |
| Connection Diameter Workpiece Side (DCONWS) | 0.236" |
| Head Length (LH) | 0.394" |
| Overall Length (OAL) | 3.543" |
| Shank Height (H) | 0.921" |